Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Zabytkomaniak w Królestwie Matematyki

Dziedzictwo i matematyka? Tak, to możliwe!
Przedstawiamy kolejną odsłonę przygód Stasia Zabytkomaniaka znanego z serii książek "Kronika Zabytkomaniaka" wydawanych przez NID. Tym razem nasz bohater trafia do... Królestwa Matematyki i zabiera nas ze sobą w wędrówkę po Polsce (i nie tylko) śladem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, które na różne sposoby wiąże się z Królową Nauk, czyli matematyką. To propozycja  nietypowego zwiedzania, odkrywania tajemnic, a także rachowania, mierzenia, konstruowania i tropienia matematycznych śladów. A te, jak się okazuje, można znaleźć w naprawdę ciekawych miejscach. Publikacja powstała jako podsumowanie konkursu na "Wakacyjne wyprawki matematyczne" w projekcie o tej samej nazwie, dofinansowanego przez Fundację mBanku. 

Opracowanie: Koncepcja i tekst - Katarzyna Zarzycka/Fundacja Plenerownia

Projekt graficzny i skład: Barbara Łepkowska/Fundacja Plenerownia

W publikacji znalazły się ilustracje wykonane przez dzieci ze szkół: SP nr 40 im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krakowie, SP nr 52 im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie, ZS Łączności nr 14 w Krakowie, SP im. Św. Jadwigi Królowej w Więcławicach Starych, SP im. Św. Jadwigi Królowej w Winiarach.

Uzupełnienie książki stanowią scenariusze warsztatów dotyczące dziedzictwa w kontekście matematyki.

Przykładowe strony: