Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

"Połączeni dziedzictwem" część I

Zapraszamy do zapoznania się z pakietem edukacyjnym dla szkół podstawowych dotyczącym dziedzictwa niematerialnego Polski i Ukrainy. Część I dla dzieci w wieku 6-9 lat.
Praca z materiałami została przewidziana jako proces, umożliwiający dzieciom nie tylko zdobycie wiedzy na temat elementów dziedzictwa niematerialnego obu krajów ale przede wszystkim zrozumienie jego wartości, zwłaszcza jako obszaru do dialogu, kreatywnego działania i wymiany myśl, a dzięki temu czynnika budującego pokój. Materiały dotykają aktualnych wydarzeń, tj. toczącej się wojny w Ukrainie, a jednocześnie mają uniwersalną wymowę, zwracając uwagę na naszą wspólną odpowiedzialność za dziedzictwo kulturowe i jego różnorodność.

Materiały są praktyczne, można  z nimi pracować także w grupach mieszanych polsko-ukraińskich. Są również otwarte, w sensie, że podsuwając pewne myśli czy rozwiązania jednocześnie mają inspirować i dawać pole do własnych działań. Zachęcają do odkrywania bogactwa dziedzictwa, uczą otwartości na świat, budują postawę wrażliwości względem drugiego człowieka poprzez ukazywanie tego jak wiele nas łączy.

Część II dla dzieci w wieku 9-15 lat.

Przykładowe strony: