Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Dziedzictwo kulturowe w popkulturze

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z serii „Kółko kulturowe”!
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
Jak dziedzictwo przenika do kultury masowej? Jaki wspólny mianownik mają Indiana Jones, Mona Lisa i Wiedźmin? O obecności dziedzictwa kulturowego w popkulturze w audycji z serii „ Kółko Kulturowe” rozmawiają Katarzyna Zarzycka i Łukasz Nowicki.

Katarzyna Zarzycka – historyczka sztuki, animatorka kultury, autorka wydawnictw i materiałów dotyczących dziedzictwa kulturowego, książek dla dzieci, programów, projektów i ścieżek edukacyjnych, kuratorka kilku wystaw wyróżnionych w kolejnych edycjach konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla. W 2014 r. otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2016 r. została wyróżniona w ramach nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie opieki i ochrony architektury drewnianej Małopolski. Autorka projektu „Sztuka na kółkach” wyróżnionego przez Jury w konkursie na Nagrodę Unii Europejskiej w Dziedzinie Dziedzictwa Kulturowego – Europa Nostra 2017. Prowadzi Fundację Plenerownia.

Dziedzictwo kulturowe w popkulturze

Przesłuchaj na YouTube:

Dziedzictwo kulturowe w popkulturze