Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Dziedzictwo niematerialne – odwieczny towarzysz

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z serii „Kółko kulturowe”!
fot. NID
fot. NID
O wpływie tradycji i kultury naszych przodków na naszą codzienność oraz o tym, z jakich źródeł czerpiemy i co nas kształtuje, w rozmowie z Łukaszem Nowickim opowie Wam dr Joanna Dziadowiec-Greganić.

dr Joanna Dziadowiec-Greganić – antropolożka kultury, kulturoznawczyni, menedżerka i animatorka kultury. Ekspertka ds. ochrony i zarządzania dziedzictwem i pamięcią kulturową oraz międzykulturowości ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa niematerialnego. Adiunkt w Katedrze Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, etnoekspertka i Przewodnicząca Rady Programowej w Fundacji ARTS. Współtwórczyni Kooperatywnego Ośrodka Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego K-ORSO, którego jednym z głównych filarów jest dziedzictwo, ekspert dziedzinowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, ambasadorka Centrum Archiwistyki Społecznej w Województwie Małopolskim.

Dziedzictwo niematerialne – odwieczny towarzysz

Przesłuchaj na YouTube:

Dziedzictwo niematerialne - odwieczny towarzysz