Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Na tropie poloników

Zeszyty dla młodszych dzieci o polskim dziedzictwie. Materiały są pełne zagadek, łamigłówek i rozbijających zabaw.
W pierwszym zeszycie roześmiana Pola i jej kot wyruszają w podróż śladem poloników. Każde dziecko może razem z nimi zgadywać, kolorować, wycinać, układać, łączyć kropki... W zeszycie jest wiele kolorowych naklejek, które wklejone w wyznaczonych miejscach pomagają lepiej poznać dany temat.Prosty język w publikacji jest odpowiedni dla ciekawych świata uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Dzięki temu mogą one szybko i przyjemnie przyswoić sobie wiedzę o otaczającym je świecie, a przy tym świetnie się bawić!

Drugi numer towarzyszył wystawie „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy”, a więc przybliża wyjątkową świątynię, która znajduje się na lwowskim starym mieście. Należy ona do najcenniejszych zabytków Lwowa – jedynego miasta w Europie, w którym przed II wojną światową rezydowało trzech arcybiskupów katolickich (obrządku łacińskiego, greckiego i ormiańskiego). W zeszycie dzieci mogą nie tylko z bliska poznać detale wnętrza, bawić się naklejkami, lecz także poznać garść ciekawostek o jej twórcach.

Trzeci numer został przygotowany we współpracy z firmą LUXMED i był poświęcony w całości zdrowiu oraz międzynarodowym osiągnięciom polskich lekarzy i naukowców zajmujących się medycyną. Zaglądając do tego numeru, dzieci dowiedziały się, kim była m.in. Maria Elizabeth Zakrzewska, kto leczył Indian, jaką wodę i gdzie pił marszałek Józef Piłsudski, a co najważniejsze, jakie ćwiczenia uprawiali pradziadkowie podczas lekcji gimnastyki w szkole. Ta medyczna pigułka zawiera też kolorowanki, zagadki i naklejki.

Materiały oraz ich opisy zostały przygotowane przez Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

Chcesz wiedzieć co czeka Cię w środku?

Zobacz przykładowe strony!

Chcesz wiedzieć więcej na temat Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą?

Interesuję cię polskie dziedzictwo kulturowe za granicą?
Chcesz wiedzieć jak jest chronione?