Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Art deco - karty edukacyjne

Karty edukacyjne przygotowane do odwiedzających Muzeum Mazowieckie w Płocku, oraz dla wszystkich zainteresowanych sztuką XX-lecia.
Karty edukacyjne, z którymi zwiedzać można muzealną wystawę sztuki XX-lecia międzywojennego Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Materiały są również kopalną wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tematem.
Dowiecie się z nich, jak rozpoznać art deco, co to był neoklascyzym, a co funkcjonalizm, czym charakteryzowała się rzeźba z okresu XX-lecia międzywojennego i dlaczego w tym czasie tak zawrotną karierę zrobiła artystyczna tkanina. Do tego poczytacie o międzynarodowej wystawie w Paryżu w roku 1925 - to ta, na której polskie wzornictwo odniosło wielki sukces, o dwóch malarkach - Tamarze Łempickiej i Zofii Stryjeńskiej i dwóch malarzach - Leonie Chwistku, który stosował w malarstwie prawidła matematyki i nadwornym portreciście maharadżów Stefanie Norblinie.

Karty pracy należą do materiałów edukacyjnych Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Chcesz wiedzieć co czeka Cię w środku?

Zobacz przykładowe strony!