Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Jak zorganizować wydarzenie w zrewitalizowanej przestrzeni?

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z serii "Instrukcja obsługi dziedzictwa!"
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
Instrukcja obsługi dziedzictwa to nowy cykl Narodowego Instytutu Dziedzictwa skierowany do samorządów, organizatorów wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych w tym Europejskich Dni Dziedzictwa.

Seria przybliża tematy, z którymi każdy inicjator i pomysłodawca wydarzenia związanego z dziedzictwem, historią, tradycją czy kulturą spotyka się na swojej drodze zawodowej.

Zachęcamy do wysłuchania „Instrukcji obsługi dziedzictwa” prowadzonej przez wieloletnią dziennikarkę kulturalną Polskiego Radia Programu Trzeciego, panią Katarzynę Borowiecką.

O tym jak zachęcić do zainteresowania się dziedzictwem kulturowym własnego regionu i ukazać na nowo zrewitalizowane przestrzenie poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń opowiedzą, w rozmowie z Katarzyną Borowiecką, Maria Badeńska-Stapp - Miejski Konserwator Zabytków w Żyrardowie i Jacek Grzonkowski - Dyrektor Wydziału Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardowa.


Maria Badeńska-Stapp - historyk sztuki i pedagog, od 2012 roku Miejski Konserwator Zabytków w Urzędzie Miasta Żyrardowa, od ponad dekady pracownik państwowej służby ochrony zabytków. Ekspert MKIDN. Współtworzyła Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, współautorka wystawy „Żyrardów. Miasto lnem tkane”. Zaangażowana w modelową rewitalizację miasta. Współautorka opracowania Ministerstwa Rozwoju Rola dziedzictwa kulturowego w Rewitalizacji z 2018 roku. Była opiekunem merytorycznym trzyletniego projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury dot. roli kultury w procesie rewitalizacji.


Jacek Grzonkowski - Dyrektor Wydziału Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardowa. Posiada 16 letnie doświadczenie w efektywnym pozyskiwaniu i realizowaniu projektów infrastrukturalnych jak i społecznych z dofinansowaniem zewnętrznym. Koordynator „Modelowej rewitalizacji miast” w Żyrardowie, której celem jest wypracowanie wzorców prowadzenia rewitalizacji na obszarach miejskich.

Zobacz pozostałe podcasty!

Jak zorganizować wydarzenie w zrewitalizowanej przestrzeni?

Przesłuchaj na YouTube:

Jak zorganizować wydarzenie w zrewitalizowanej przestrzeni?