Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Jak ciekawie mówić o dziedzictwie w mediach społecznościowych?

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z serii "Instrukcja obsługi dziedzictwa!"
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
Instrukcja obsługi dziedzictwa to nowy cykl Narodowego Instytutu Dziedzictwa skierowany do samorządów, organizatorów wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych w tym Europejskich Dni Dziedzictwa.

Seria przybliża tematy, z którymi każdy inicjator i pomysłodawca wydarzenia związanego z dziedzictwem, historią, tradycją czy kulturą spotyka się na swojej drodze zawodowej.

Zachęcamy do wysłuchania „Instrukcji obsługi dziedzictwa” prowadzonej przez wieloletnią dziennikarkę kulturalną Polskiego Radia Programu Trzeciego, panią Katarzynę Borowiecką.

Media społecznościowe mają coraz większy wpływ na kształtowanie naszych opinii i przepływ informacji, a ich rola w promocji i upowszechnianiu wiedzy jest nie do przecenienia, to wiemy wszyscy. O tym „jak ciekawie mówić o dziedzictwie” by być słyszanym dowiemy się na przykładzie cieszącego się ogromną popularnością profilu facebookowego prowadzonego przez dr hab. Monikę Bogdanowską, Małopolską Wojewódzką Konserwator Zabytków, z którą rozmawia Katarzyna Borowiecka.

Monika Bogdanowska - krakowianka, od lat z pasją zajmuje się ochroną zabytków, jest członkiem prezydium Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS oraz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Monika Bogdanowska jest doktorem nauk technicznych, habilitację w zakresie konserwacji otrzymała na Akademii Sztuk Pięknych. Od 1998 roku jest pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, jest autorką licznych publikacji naukowych oraz współautorką monumentalnego wielojęzycznego słownika konserwacji. W marcu 2019 została mianowana przez Generalnego Konserwatora Zabytków na stanowisko Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zobacz pozostałe podcasty!

Jak ciekawie mówić o dziedzictwie w mediach społecznościowych?

Przesłuchaj na YouTube:

Jak ciekawie mówić o dziedzictwie w mediach społecznościowych?