Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Gra miejska dla szkół „Canaletto tkwi w szczegółach”

Gra terenowa   |   Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zaprasza uczniów warszawskich szkół do udziału w grze miejskiej pt.: „Canaletto tkwi w szczegółach”, realizowanej w ramach projektu edukacyjnego.
Gdzie i kiedy?
Start w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Św. Józefa, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54
19
Październik 2021
Wtorek godz. 09:30
Kontakt z organizatorem
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
Nowy Świat 18/20, 00-373 Warszawa
fot. Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
fot. Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
Gra odbędzie się we wtorek, 19 października 2021 r.

Gra przeznaczona jest dla młodzieży w wieku licealnym (klasy 1-2). Z każdej szkoły do rozgrywki może przystąpić jedna drużyna 5-6-osobowa. Przewidujemy 10 drużyn z różnych szkół ponadpodstawowych. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. 

Uczniów zgłasza nauczyciel!

Zgłoszenia od nauczycieli przyjmujemy od 8 do 18 października 2021 r. w formularzu elektronicznym.

Harmonogram:

  • Godz. 9.30 – przywitanie uczestników w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Św. Józefa, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54;
  • Godz. 9.40 – 10.00 - zapoznanie uczestników z zasadami gry, rozdanie sprzętu;
  • Godz. 10.00 – rozgrywka;
  • Godz. 12.00 – koniec gry w terenie;
  • Godz. 12.00 – 12.30 - czas na dotarcie uczestników na finał gry, zdanie sprzętu;
  • Godz. 12.30 – 13.00 - podsumowanie, prezentacja zdjęć, ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród.

Zasady gry:

Gra będzie się odbywać przy użyciu tabletów. Rozgrywka toczyć się będzie w przestrzeni miejskiej, w okolicach Krakowskiego Przedmieścia. 

Gra polega na zdobyciu jak największej liczby punktów. Pytania i zadania będą miały różną wartość i sam uczestnik będzie decydował czy chce odpowiadać na trudniejsze, czy łatwiejsze zadania. Drużyna 6-osobowa wybierze swoją trasę i ruszy w miasto z tabletem w dłoni. Po dotarciu do punktów zaznaczonych na mapie w tablecie, pytania staną się aktywne i będzie można poznać ich treść oraz wykonać zadanie. Na tablecie będzie widoczna punktacja oraz czas do zakończenie gry. 

Oprócz wiedzy o Warszawie o wygranej zdecyduje strategia, jaką dana grupa wybierze. Od drużyny będzie zależeć czy chce zbierać niższe punkty nie oddalając się zbytnio, czy podejmie ryzyko i wyruszy dalej, aby zdobyć wyższą punktację.