Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!
Zrealizowałeś projekt?
Podziel się nim. Wypełnił formularz, a my udostępnimy go na naszej stronie.
Wyślij

Spot i film na 30 edycję Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce

Zapraszamy do wspólnego świętowania 30 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce!
Kontakt z organizatorem
Narodowy Instytut Dziedzictwa
Zwiedzanie, warsztaty, koncerty, pokazy, kiermasze i wiele innych wydarzeń na najwyższym poziomie, oferowanych przez setki organizatorów we wszystkich województwach to jakość, której co roku możemy oczekiwać od Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Przez ostatnie 30 lat stały się one trwałym elementem jesiennej oferty kulturalnej naszego kraju. EDD w Polsce to dziesiątki tysięcy wydarzeń i organizatorów oraz miliony uczestników. Z okazji rocznicy stworzyliśmy specjalny retrospekcyjny film, który przypomni nam wydarzenia i atmosferę poprzednich lat. Przygotowaliśmy także spot filmowy i radiowy, aby z informacją o tegorocznych obchodach dotrzeć do jak największej liczby osób.

W tym roku jubileuszowe w Polsce, 30. Europejskie Dni Dziedzictwa obchodzone są pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. W weekendy 10-11 i 17-18 września będziemy mieli okazję poznać dziedzictwo komunikacyjne, fascynujący świat znaczeń i wynalazków: symboliczne, zwyczajowe, techniczne i inżynieryjne wytwory ludzkiej kreatywności, które umożliwiały naszym przodkom utrzymywanie ze sobą więzi i z których korzystamy do dzisiaj. Temat inspirowany jest ratyfikowaną w ubiegłym roku przez Polskę konwencją FARO, która podkreśla znaczenie dziedzictwa dla trwania społeczności w czasie i przestrzeni. W cieniu rosyjskiej napaści na Ukrainę pragniemy także zwrócić uwagę na zagrożone materialne i niematerialne dziedzictwo tego kraju i ukazać elementy wspólne, które zbliżają nasze narody do siebie.

Zapraszamy do obejrzenia spotu i filmu z okazji 30-lecia Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej EDD i profilu Facebook https://www.facebook.com/europejskie.dni.dziedzictwa/. Polecamy też pobranie aplikacji mobilnej, za pomocą której uzyskacie wygodny dostęp do pełnej oferty wydarzeń z całego kraju.

***

Tegoroczna edycja EDD objęta jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz patronatem medialnym Polskiego Radia.