Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!
Zrealizowałeś projekt?
Podziel się nim. Wypełnił formularz, a my udostępnimy go na naszej stronie.
Wyślij

Etnoilustracje bamberskie

Cykl 12 bajkowych narracji wizualnych, opowiadających o wkładzie małej grupy migracyjnej we wspólne dziedzictwo kulturowe.
Kontakt z organizatorem
Monika Michaluk
fot. S. Jankowski
fot. S. Jankowski
"Etnoilustracje bamberskie" to cykl 12 motyów słowno-graficznych, które ukazały się jako seria plakatów, publikacja (kalendarz wielkoformatowy) i wystawa. Prace powstały w oparciu o opowieści muzealne zasłyszane w Muzeum Bambrów Poznańskich. Poznańscy Bambrzy już od 300 lat współtworzą kulturę i siłę gospodarczą regionu Wielkopolski, a rok 2019 został okrzyknięty przez Miasto Poznań ich świętem.

Projekt ma na celu przypomnienie historii małej grupy migracyjnej. To opowieść ważna szczególnie dzisiaj - o tym jak ludzie o różnym pochodzeniu mogą razem budować, zarówno miejsca jak i wartościowe relacje społeczne.

"Etnoilustracje bamberskie" zostały w tym roku wyróżniony znakiem MustHave, przyznawanym przez radę ekspertów Łodź Design Festival dla najlepszych polskich wdrożeń, projektantów i producentów.

Kontakt w sprawie wystawy i warsztatów: michaluk.mon@gmail.com
Zespół projektowy:
Monika Michaluk / lead design, teksty
Michał Stachowiak / opracowania graficzne i ilustracyjne
Muzeum Bambrów Poznańskich, Towarzystwo Bambrów Poznańskich / konsultacje

Producenci:
Wydawnictwo Miejskie Posnania / publikacja
Wall-being / seria plakatów
Monika Michaluk / edukacja

Zobacz przykładowe strony!