Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!
Zrealizowałeś projekt?
Podziel się nim. Wypełnił formularz, a my udostępnimy go na naszej stronie.
Wyślij

AK-ademia Online

Szukasz przystępnego sposobu na naukę historii? A może jesteś ciekaw tajników polskiej konspiracji i tego, jak wyglądało życie w okupowanym kraju? To wszystko na wyciągnięcie ręki i bez wychodzenia z domu, dzięki nowej platformie stworzonej przez zespół Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie!
Kontakt z organizatorem
Muzeum Armii Krajowej
ul. Wita Stwosza 12, 31-511 Kraków
fot. Muzeum Armii Krajowej / muzeum-ak.pl
fot. Muzeum Armii Krajowej / muzeum-ak.pl
AK-ademia Online to serwis edukacyjny, który za pomocą warsztatów online, filmów, podcastów, e-wydawnictw oraz materiałów dydaktycznych umożliwia każdemu przyswojenie wiedzy historycznej w sposób zdalny. Multimedialna oferta edukacyjna Muzeum AK ma na celu poszerzenie zakresu działalności instytucji, a także dotarcie do szerokiej publiczności online.
Platforma oferuje możliwość pobrania dedykowanych materiałów w celu utrwalenia lub powtórzenia zdobytej wiedzy. Użytkownicy mogą aktywnie korzystać z wybranych treści za pośrednictwem sieci. AK-ademia Online to miejsce, gdzie gromadzone są wartościowe materiały, omawiające historię XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Polskiego Państwa Podziemnego oraz Armii Krajowej.

Korzystanie z serwisu ułatwia przyswojenie wiedzy historycznej, która jest przekazywana jednocześnie za pomocą słowa i obrazu. Dostęp do platformy oznacza kompleksowe podejście do edukacji historycznej oraz urozmaicenie tradycyjnych metod przekazywania informacji. Warsztaty online, wzbogacone w przekazie o materiały graficzne i dydaktyczne, stanowią atrakcyjne omówienie wybranych tematów, oddziałujące wszechstronnie na użytkownika. Jednocześnie, publikowane treści opatrzone są również napisami, które umożliwiają korzystanie z platformy osobom głuchym lub niedosłyszącym.
fot. Muzeum Armii Krajowej / muzeum-ak.pl
AK-ademia Online to innowacyjna platforma edukacyjna, gromadząca materiały historyczne, przygotowane przez zespół historyków i edukatorów Muzeum AK. Jakość przekazywanych treści, jak i umiejętne podejście do Odbiorcy, świadczy o wysokiej wartości tej multimedialnej oferty edukacyjnej, dostępnej dla każdego.

Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.