Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

GRAJ O DZIEDZICTWO - konkurs na opracowanie prototypu gry edukacyjnej

Konkurs   |   Narodowy Instytut Dziedzictwa
Narodowy Instytut Dziedzictwa ogłasza ogólnopolski konkursu na opracowanie prototypu gry edukacyjnej w zakresie dziedzictwa kulturowego. Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2021 r. Na laureata czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł.
Gdzie i kiedy rozpoczęcie?

12
Marzec 2021
Piątek
wydarzenie trwa: 12.03.2021 - 16.07.2021
Kontakt z organizatorem
Narodowy Instytut Dziedzictwa
ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa
e-mail: edu@nid.pl
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
Przedmiotem konkursu jest opracowanie prototypu gry edukacyjnej o tematyce związanej z dziedzictwem kulturowym, przeznaczonej do wykorzystania przez nauczycieli, animatorów, edukatorów lub opiekunów podczas zajęć dydaktycznych dla odbiorców powyżej 13 roku życia.
 
Celem Konkursu jest zwiększenie poziomu wiedzy o dziedzictwie kulturowym w Polsce oraz wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej, historycznej i obywatelskiej. Każda praca konkursowa powinna rozwijać kompetencje kluczowe w zakresie wiedzy o wartości dziedzictwa i umiejętności jego docenienia oraz zagadnień związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego i opieką nad zabytkami. Niezwykle istotne jest uzmysłowienie odbiorcy, że dziedzictwo jest unikatowe i może pozytywnie wpływać na rozwój ekonomiczny, a jednocześnie jest nieodnawialne i w związku z tym powinno być przedmiotem szczególnej troski.
  
Prace konkursowe powinny zawierać:
 
  • poglądowy prototyp (wykonany dowolną techniką) gry edukacyjnej wraz z parametrami technicznymi (do druku),
  • instrukcję gry z dodatkowymi materiałami w postaci kart, pionków, opisu zadań itd.,
  • scenariusz gry, rozumiany jako opis przebiegu gry wraz z jej zakończeniem/-ami,
  • wypełniony formularz danych osobowych (dostępny na stronie edu.nid.pl),
  • opis wytycznych (parametry techniczne) niezbędnych do wytworzenia gry, zawierający jak najwięcej szczegółów, m.in.: dokładny i szczegółowy opis projektu gry, opakowania i wszelkich dodatków, wielkość planszy/kart, rodzaj materiału, grubość papieru, wielkość czcionki, kolorystyka itd.

Powstałe prace konkursowe powinny być przeznaczone dla minimum czterech graczy, a rozgrywka powinna trwać pomiędzy 30 a 120 minut. Ocenie Jury konkursu będzie podlegać poprawność merytoryczna (pogłębienie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego w Polsce), zastosowanie innowacyjnych mechanizmów gry, ciekawa fabuła oraz atrakcyjność wizualna i estetyka wykonania prototypu.
 
(13.07.2021 r.) Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2021 r. zarówno drogą elektroniczną pod adresem mailowym edu@nid.pl (dotyczy całej dokumentacji oraz zdjęć poglądowego prototypu), jak i w formie tradycyjnej (poglądowy prototyp) na adres siedziby Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, z dopiskiem Dział Kształcenia o Dziedzictwie.