Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Mela Koteluk zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa 2021 !

Mela Koteluk zaprasza na 29. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Smaki dziedzictwa”, która odbędzie się w dniach 11-12 i 18-19 września 2021 w całej Polsce.
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną. Koordynatorem ogólnopolskim EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Każdej edycji EDD towarzyszy temat przewodni, którego wybór jest nie lada wyzwaniem – musi on umożliwić organizację atrakcyjnych wydarzeń we wszystkich zakątkach kraju, bez względu na region i bogactwo miejscowej spuścizny kulturowej. W 2021 r. temat przewodni Europejskich Dni Dziedzictwa to „Smaki dziedzictwa”.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.edd.nid.pl oraz mediów społecznościowych www.facebook.com/europejskie.dni.dziedzictwa/, gdzie publikowana jest na bieżąco lista wydarzeń, w których będzie można bezpłatnie wziąć udział na terenie całego kraju. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Europejskie Dni Dziedzictwa to ponad 1000 wydarzeń, około 500 organizatorów i setki tysiące uczestników.

Zapraszamy do wysłuchania spotu EDD z udziałem Meli Koteluk na YouTube.

***

Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka tegorocznego Fryderyka w kategorii „Album roku – muzyka poetycka” za nagranie z grupą Kwadrofonik płyty „Astronomia Poety. Baczyński”, zdobywczyni Fryderyków w kategoriach „Debiut roku”, „Artystka roku”, „Album roku – pop alternatywny” oraz wielu prestiżowych nagród. Popularność zyskała m.in. za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, który ukazał się w 2012 r. Drugi album „Migracje”, wydany w 2014 r., ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnej platynowej płyty i powtarzając sukces jej debiutanckiego krążka. W 2018 r. ukazała się trzecia płyta artystki „Migawka”, która pokryła się złotem i została wyróżniona Fryderykiem 2019.  Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych. Ostatnie wydawnictwo z 24 lipca 2020 roku to album „Astronomia poety. Baczyński” powstały we współpracy z zespołem Kwadrofonik. Materiał będzie można usłyszeć na żywo tej jesieni podczas trasy, która rozpocznie się 1 września koncertem w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Posłuchaj na stronie:

Przesłuchaj na YouTube:

Mela Koteluk zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa 2021 !