Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Film promujący dziedzictwo kulturowe gminy Cedry Wielkie

Gmina Cedry Wielkie została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Dla Dziedzictwa” AD 2021 w kategorii gminy miejsko-wiejskie i wiejskie.
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
fot. Narodowy Instytut Dziedzictwa
Gmina przeprowadziła kompleksowe, ambitne działania, dzięki którym przywrócono świetność istotnym zabytkom położonym na jej terenie, jak unikatowe domy podcieniowe, zabytkowe kościoły czy trwała ruina gotyckiej świątyni we Wocławach. Przeprowadzone działania nie tylko podniosły walory turystyczne tego malowniczej gminy, ale miały także pozytywny wpływ na wzmocnienie tożsamości jej mieszkańców. Nagrodą w konkursie jest film promujący dziedzictwo kulturowe gminy do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy. W filmie ukazane są walory materialnego dziedzictwa kulturowego i zaakcentowane elementy dziedzictwa niematerialnego, którymi poszczycić może się gmina.

„Samorząd Dla Dziedzictwa” to konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków nagradzający gminy za modelowe opracowywanie i wdrażanie gminnego programu opieki nad zabytkami. Jego głównym celem jest motywowanie samorządów do opracowywania i wdrażania obowiązkowych dla gmin, w ramach ustawy o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r., programów opieki nad zabytkami oraz promocję dobrych praktyk w tym zakresie.

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://samorzad.nid.pl/oferty/druga-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-samorzad-dla-dziedzictwa-rozstrzygnieta/

Obejrzyj na YouTube:

Film przedstawiający miasto Cedry Wielkie.
Gmina Cedry Wielkie – laureatem konkursu „Samorząd Dla Dziedzictwa” AD 2021