Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Film popularyzujący walory dziedzictwa kulturowego Miasta Ełk

Miasto Ełk zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Dla Dziedzictwa” AD 2021 w kategorii duże i średnie gminy miejskie.
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej ul. Kościuszki 9
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Ełckiej ul. Kościuszki 9 fot. Z. Chojęta
Miasto przeprowadziło kompleksowe działania, dzięki którym przywrócona została świetność wielu znaczących zabytków, jak kamienice przy głównych ulicach, budynek seminarium duchownego i czy przekształcona w muzeum staja kolei wąskotorowej. Podjęte prace sprawiły, że znowu mogą cieszyć swoim pięknem, a dla mieszkańców stanowić powód do dumy. Nagrodą w konkursie jest film promujący dziedzictwo kulturowe miasta, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy. W filmie ukazane są walory materialnego dziedzictwa kulturowego i zaakcentowane elementy dziedzictwa niematerialnego, którymi poszczycić może się miasto.

„Samorząd Dla Dziedzictwa” to konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków nagradzający gminy za modelowe opracowywanie i wdrażanie gminnego programu opieki nad zabytkami. Jego głównym celem jest motywowanie samorządów do opracowywania i wdrażania obowiązkowych dla gmin, w ramach ustawy o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r., programów opieki nad zabytkami oraz promocję dobrych praktyk w tym zakresie.
 

Obejrzyj na YouTube:

Film wideo promujący miasto Ełk.
Ełk – laureatem konkursu „Samorząd Dla Dziedzictwa” AD 2021