Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Nasz portal - zapraszamy!

Dowiedz się więcej o stronie NID | Edukacja!
Obóz dla wolontariuszy, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "Buko", fot. Tomasz Maria Prokop (archiwum NID)
Obóz dla wolontariuszy, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą "Buko", fot. Tomasz Maria Prokop (archiwum NID)
Portal NID | Edukacja powstał z myślą o nauczycielach i edukatorach, których chcemy wesprzeć w ich pracy. Szybko jednak okazało się, że może być przyjaznym miejscem również dla rodziców i opiekunów szukających ciekawych pomysłów zabaw dla dzieci (małych i tych starszych) oraz wszystkich dorosłych zainteresowanych poznaniem w atrakcyjny sposób różnych elementów dziedzictwa. Dlatego na portalu znajdą coś dla siebie zarówno nauczyciele i edukatorzy szukający materiałów do edukacji regionalnej, lekcji o architekturze czy pomysłu na grę, jak i ci wszyscy, którzy chcą zorganizować ciekawą wycieczkę, poznać najbliższą okolicę czy ciekawie spędzić czasu w gronie rodziny. Wyszukiwarka pozwala ograniczyć wybór do konkretnych rodzajów materiałów, tematyki i grupy docelowej. W zakładce „Baza wiedzy” zebraliśmy podstawowe, ale nie zawsze oczywiste definicje i informacje o dziedzictwie. Ważnym elementem portalu jest zakładka prezentująca nadchodzące wydarzenia edukacyjne i kulturalne związane z dziedzictwem. Pozwala na wyszukiwanie według terminu, rodzaju, grupy docelowej i regionu. Z kolei zakładka „Inspiracje” to baza wydarzeń minionych i ich efektów, które mogą być kopalnią pomysłów do realizacji. 

Przygotowane materiały i informacje są nie tylko efektem pracy NID. Wspólnie z ogólnopolskimi instytucjami kultury, regionalnymi i lokalnymi muzeami i organizacjami pozarządowymi gromadzimy w jednym miejscu efekty pracy wielu osób i organizacji zaangażowanych w edukowanie o dziedzictwie. Portal NID | Edukacja będzie stale uzupełniany o nowe treści, także te przesyłane przez lokalne organizacji i instytucje. To platforma, która pozwoli dzielić się wiedzą i pochwalić efektami swojej pracy. Zapraszamy!