Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony edukacja.nid.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

OK,
zamknij!

Flowland zaprasza: Rowerowa wycieczka filmowa

Gra terenowa   |   Fundacja OP ENHEIM
Zapraszamy na wycieczkę rowerową po powiecie lwóweckim!
Gdzie i kiedy rozpoczęcie?
Placu Wolności we Wleniu - zbiórka
12
Czerwiec 2021
Sobota godz. 16:00
wydarzenie trwa: 12.06.2021 - 12.06.2021
Kontakt z organizatorem
Fundacja OP ENHEIM
Plac Solny 4, 50-060, Wrocław
fot. Fundacja OP ENHEIM
fot. Fundacja OP ENHEIM
Czerwiec to perfekcyjny czas, by zwiedzać najbliższą okolicę na rowerach! Powiat Lwówecki doskonale nadaje się do tego typu eskapad, dlatego w ramach przygotowania do corocznego pikniku artystycznego w Tarczynie zapraszamy na rowerową wycieczkę śladami kina! Już 12. czerwca wspólnie dowiemy się, jak Franek Dolas rozpętał II wojnę światową, poznamy drogę do raju, a także dowiemy się, dlaczego Tom Cruise nie wysadził zabytkowego mostu na rzece Bóbr.

Program:
·        Rowerowa wycieczka filmowa 12.06, g. 16:00-20:30
·        Pokaz filmowy w Tarczynie 12.06, g. 20:30-22:30

Więcej informacji na stronie: www.fb.com/flowlandtarczyn

Przewodnikiem będzie Lech Moliński (animator kultury i popularyzator turystyki filmowej, przygotowujący dla Strefy Kultury Wrocław cykl „Kinematograf Wrocławski”). Na opracowanej przez niego trasie znajdą się miejsca związane z X muzą, a część przystanków uświetnią specjalne atrakcje, wśród których na pierwszy plan wysuwa się wizyta gościa specjalnego!
Dawid Kołosowski na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem miejsc, które są idealnymi planami filmowymi. Jego pasją są podróże po świecie śladami lokalizacji już wykorzystanych na ekranie. Jako „location scout” pracował m.in. przy filmach „Pokot” Agnieszki Holland czy „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, a jako podróżnik odwiedził Jordanię, gdzie kręcono „Gwiezdne wojny” czy Manhattan, gdzie przez kilkanaście dni wytrwale odtwarzał filmowe sceny z nowojorskich produkcji.

Razem wyruszymy w podróż po malowniczych krajobrazach Doliny Bobru, z których wiele przyciągnęło uwagę filmowców. Przy okazji poznamy tajniki klasycznych produkcji filmowych, a także odkryjemy wyjątkowe lokalne dziedzictwo naturalne, historyczne, architektoniczne i kulturowe Powiatu Lwóweckiego. 12 czerwca o godz. 16:00 spotkamy się we na Placu Bohaterów Nysy we Wleniu, pod pomnikiem Gołębiarki.
 
Przejedziemy przez urokliwe zabytki, tajemnicze zakątki i przyjrzymy się bogactwu regionu. Będziemy mogli zobaczyć miejsca, które kojarzymy z takich filmów, jak „Skąpani w ogniu” (1963, reż. Jerzy Passendorfer) czy „Droga do raju” (2008, reż. Gerwazy Reguła). Ostatnim przystankiem na trasie jest Tarczyn 13. Tam, na terenie dawnego gospodarstwa odbędzie się pokaz „Jańcio Wodnika” (1993, reż. Jan Jakub Kolski).
 
Jak wziąć udział w wycieczce i pokazie?
Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.
Zapisy na wycieczkę rowerową od 31 maja pod adresem info@flowland.org, na Facebooku Flowland lub telefonicznie: +48 601 656 335. Liczba miejsc ograniczona!
 
Udział w pokazie filmowym jest bezpłatny i otwarty.
Zapraszamy wszystkich chętnych!
 
Organizator: OP ENHEIM Partnerzy: FLOWLAND, Strefa Kultury Wrocław, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu. Projekt dofinansowano ze środków Starostwa Lwóweckiego. www.flowland.org Kontakt: info@flowland.org